Navýšení poplatků za svoz odpadu - 2019

zveřejněno: 8.10.2018     rubrika: Odpady - archiv článků
 
Dne 4. 10. 2018 obdržel Obecní úřad Větrušice dopis od FCC – viz příloha -, kde je uveden záměr navyšovat poplatky za svoz odpadu.
 
Za popelnici 120 l je navýšení 10 Kč za jeden svoz, což je 520 Kč za rok při svozu každý týden a 260 Kč při svozu jednou za 14 dnů. Jedná se tedy o poměrně vysoké částky. Zamyslete se prosím, zda by Vám nestačily menší nádoby, i když navýšení se určitě bude týkat i popelnic 80 l, přičemž částka bude nižší, odhadem 6 – 7 Kč za jeden vývoz.
 
Navýšení se týká i tříděného odpadu – plastů, jejichž odběr v zahraničí (Čína) byl v loňském roce výrazně omezen a Česká republika dosud nezvládá recyklaci tak, jak bylo původně plánováno.
 
Výpočet poplatků za svoz odpadů pro jednotlivé nemovitosti bude možný, až po přesném sdělení navýšení cen ze strany FCC, a to pro všechny typy svozových nádob plus kontejnerů pro tříděný odpad.
 
Dle usnesení zastupitelstva z roku 2015 obec hradí z celkových nákladů na likvidaci veškerého odpadu z obce 30 %.
 
Za obecní úřad:
Petra Šefčíková

logo Pražský spolek ochránců zvířat logo Klíček Kleceny logo Pravý Hradec TOPlist logo Mapová aplikace naší obce logo Klecansko Větrušicko
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.