Zvon, ulitý v roce 1720, daroval Větrušicím kardinál Dětmar.
Byl umístěn na věžičce na velkostatku a zvonilo se ráno, poledne a večer klekání. Po přestavbě byl přenesen doprostřed obce.
Dnes je umístěn na Obecním úřadě. Viz fotografie na titulní straně.