6. ročník Poutě Českého Anděla na Říp - 21. 5. 2022

zveřejněno: 30.3.2022     rubrika: Kulturní akce - ARCHIV

Cesta Česka pořádá za podpory obce Ctiněves 6. ročník Poutě Českého Anděla. Letošnícelodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 21. května. Pouť bude zahájena v 10 hod ve Ctiněvsi pod kostelem,odkud sepoté účastníci vydají na horu Říp a zpět. V obci je připraven bohatý doprovodný program. Akce, která je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi, se každoročně účastní stovky lidí. Vůbec poprvé zde bude možné zakončit též putování po Poutní cestě Blaník–Říp, kterou spolek otevřel ve spolupráci s Klubem českých turistů na podzim 2019.

Poutní cesta Blaník-Říp propojuje dva bájné a historicky důležité vrcholy v České republice, je rozdělena do sedmi etap a témat a měří 200 kilometrů. Její trasa začíná v obci Louňovice pod Blaníkem a končí závěreným výstupem na Říp. Trasa této nové poutní cesty vede ve Vašem či v blízkosti Vašeho regionu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spolek Cesta Česka pořádá 6. ročník Poutě Českého Anděla s mottem  
„Poznej českou zemi a sám sebe“

Historicky poprvé mají možnost na společné akci zakončit svoje putování účastníci Poutní cesty Blaník–Říp

Praha, 30. března 2022Spolek Cesta Česka pořádá za podpory obce Ctiněves 6. ročník Poutě Českého Anděla. Letošnícelodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 21. května. Pouť bude zahájena v 10 hod ve Ctiněvsi pod kostelem,odkud sepoté účastníci vydají na horu Říp a zpět. V obci je připraven bohatý doprovodný program. Akce, která je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi, se každoročně účastní stovky lidí. Vůbec poprvé zde bude možné zakončit též putování po Poutní cestě Blaník–Říp, kterou spolek otevřel ve spolupráci s Klubem českých turistů na podzim 2019.

Po zahájení účastníci vyrazí na pouť, která má sedm zastavení a měří necelých pět kilometrů. Cesta na Říp vede přes pramen Hamlouf k úpatí hory, okolo Řípu a dále až pod rotundu svatého Jiří. Putování bude zakončeno opět ve Ctiněvsi pod kostelem, kde bude program pokračovat až do večerních hodin. Vystoupí zde několik umělců a nejen pro nejmladší účastníky jsou připravena představení loutkového divadla. Mezi řemeslnými stánky s tvořivými dílnami a ukázkami lidových řemesel se představí též výrobce se značkou Regionální produkt Jizerské hory. Po celý den bude zajištěno občerstvení ve stáncích a místní restauraci U praotce Čecha. Například zde již tradičně bude stánek s velmi oblíbenou domácí zmrzlinou a další.

Trasa Pouti Českého Anděla z obce Ctiněves na Říp vede stejnými místy jako závěrečná část sedmé etapy Poutní cesty Blaník–Říp. Poutní cesta propojuje dva bájné a historicky důležité vrcholy v České republice, je rozdělena do sedmi etap a témat a měří 200 kilometrů. Její trasa začíná v obci Louňovice pod Blaníkem a končí výstupem na Říp. „Pouť Českého Anděla je určena pro návštěvníky každého věku. Navazuje na tradiční pojetí poutí, které spojovaly duchovní prožitek v průběhu putování a světské veselí na jeho konci,“ říká Jindřich Chmelař, předseda spolku Cesta Česka. „Letos máme novinku, že na této celodenní akci mohou poprvé zakončit své putování i účastníci Poutní cesty Blaník–Říp. Mnoho poutníků se po ní na jaře zcela jistě vydá a věříme, že mnoho z nich možnosti využije a závěrečnou etapu si naplánuje právě na sobotu 21. května. Budeme moc rádi, pokud na Pouť Českého Anděla dorazí a podělí se s námi o své prožitky,“ dodává J. Chmelař.

O spolku Cesta Česka
Cesta Česka působí od roku 2014. Spolek se věnuje projektům zaměřeným na smysluplné využití volného času a na seznamování lidí s českou tradicí a historií. Mezi aktivity spolku patří například pořádání výletů a letních táborů pro děti, organizace historických přednášek, Pouť Českého Anděla a nyní též realizace poutních cest v České republice. Více informací naleznete na adrese: www.cestaceska.cz.

 

PR kontakt:                                                                                                       Cesta Česka, z. s. kontakt:

Ing. Jana Cenefelsová                                                                                RNDr. Jindřich Chmelař, PhD.

tel.: +420 731 455 066                                                                                tel.: +420 728 279 894 

jana.cenefelsova@srdceprocesko.cz                                                      jindrich.chmelar@cestaceska.cz    


logo Pražský spolek ochránců zvířat logo Klíček Kleceny logo Pravý Hradec TOPlist logo Mapová aplikace naší obce logo Klecansko Větrušicko