I letos jsme se všichni sešli na již tradiční drakiádě. Největší pochvalu si letos zaslouží počasí. Obloha byla bez mráčku, sluníčko hřálo, že to bylo jen na kraťasy ale i přesto všichni draci vzlétli. Ještě aby ne, jsme přeci ve Větrušicích a to by bylo, kdyby aspoň trochu nefouklo! Tentokrát dokonce foukalo tolik, že musel být zrušen let bonbondéru strejdy Vaška. Děti se ho ale určitě dočkají na dětském dnu příští rok. Letos dorazilo 43 dětí, na které čekal dračí pětiboj (pět stanovišť s různými úkoly) a za odměnu si mohly na konci vybrat nějaké odměny. Děkujeme také panu Kellnerovi za skvělé občerstvení. Obci, Sokolu a také všem dobrovolníkům za pomoc při organizaci. Filip Damek