TZ RK - Středočeský kraj nesouhlasí s přepracovanou dokumentací k záměru stavby logistického centra u Zdib

zveřejněno: 8.1.2018     rubrika: AKTUALITY

Milí a vážení podporovatelé a příznivci,

rádi bychom Vám oznámili, že Rada Středočeského kraje dnes schválila usnesení, v němž Středočeský kraj s přepracovanou dokumentací k záměru Goodman Zdiby Logistic Centre NESOUHLASÍ!

Tiskovou zprávu o rozhodnutí Rady si můžete přečíst ZDE v příloze. Jednoznačně z ní vyplývá, že role občanských iniciativ, jejich podporovatelů a příznivců, měla na rozhodnutí Rady také svůj významný vliv.

I když proces posuzování dokumentace EIA se tímto rozhodnutím Rady ještě ani zdaleka nekončí, cítíme jisté zadostiučinění za hodiny dobrovolnické práce, které jsme zastavení tohoto projektu věnovali. Již téměř rok na hodnocení záměru pracuje mnoho lidí, pořádají schůzky, vysvětlují, pilují argumenty, píší maily. Spolupracují s hydrogeology, geodety, krajináři, právníky, odborníky na hluk i škodliviny v ovzduší. Jen proto, aby předkládané připomínky byly objektivní. Není to jednoduché, dokumentace záměru včetně odborných posudků zdaleka přesahuje 1000 stran.  A věřte, možná proto, že projekt Goodman je tak monstrózní a nehumánní, daří se nám nadchnout pro spolupráci hodně nezávislých odborníků, i takových, kteří s naší obcí nemají nic společného. Přesto nám zdarma zpracovávají posudky.

Moc si toho vážíme a děkujeme!

Nejsme ale ještě na konci cesty Proces EIA pokračuje dál. Připomínky, které jsme díky termínu, který investor zvolil ke zveřejnění dokumentace museli zpracovávat namísto slavení Vánoc a Nového roku, je potřeba odevzdat do 11.1.2018.

Následně Kraj připraví veřejné projednání záměru, pravděpodobně někdy koncem ledna.

Sledujte nás na facebookových stránkách,

ozvěte se nám,
zapojte se ….
STÁLE JEŠTĚ PODEPISUJTE A POSÍLEJTE VYJÁDŘENÍ,
aLE hlavně SE zúčastněte veřejného projednání!!!

Reportéři pořadu Události v regionech se nás byli dnes ptát na Goodmana. Reportáž bude odvysílána v 18h na ČT1.

Sledovat můžete na ČT1 nebo zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/218411000140108-udalosti-v-regionech

Info také na: http://www.stophaly.nazory.cz

Za občanskou iniciativu ve Zdibech

Eva Slavíková


Pražský spolek ochránců zvířat Klíček Kleceny Pravý Hradec TOPlist Mapová aplikace naší obce Klecansko Větrušicko