Čechomor - vánoční koncert - 18. 12. 2018, Kralupy n/V

zveřejněno: 23.9.2018     rubrika: Kulturní a jiné akce

 

ČECHOMOR
KOOPERATIVA TOUR 2018

 KD Vltava Kralupy nad Vltavou , 27801 Kralupy nad Vltavou, nám. J. Seiferta 706

Pořadatel: Kulturní a společenské středisko

úterý 18. 12. 2018

Skupina Čechomor v letošním roce oslavuje třicet let od svého vzniku. Své příznivce i respekt kritiků si skupina získala především nápaditým aranžmá a osobitou interpretací hudby, jejímž základem byly a jsou lidové písničky. 
Od přelomového roku 2001, kdy Čechomor získal tři ceny Anděl (jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu), uběhlo 17 let. 
Skupina za tu dobu koncertovala nejen doma a na Slovensku, ale i v celé Evropě, procestovala Severní Ameriku, Austrálii i Asii. Spolupracovala s několika výraznými hudebními producenty (např. Ben Mendelson, Gerry Leonard), vystupovala společně s několika symfonickými tělesy, japonským hudebníkem Joji Hirotou, s americkou písničkářkou Suzanne Vega a spoustou dalších. 
Hudebníci seskupení kolem lídrů skupiny Františka Černého a Karla Holase s hostující zpěvačkou Martinou Pártlovou v posledních letech výrazně pracovali na novém modernějším zvuku, výraznějším aranžmá a také na novém repertoáru. Je toho důkazem i nové album Nadechnutí (2018).

Pražský spolek ochránců zvířat Klíček Kleceny Pravý Hradec TOPlist Mapová aplikace naší obce Klecansko Větrušicko